درباره غرفه

avatar

شرکت صنعتی صافیاد

تأسیس شرکت
در سال 1332 یازده تن از اساتید دانشگاه تهران که به دلایل وطن دوستانه و احساس مسئولیت اجتماعی خود از ادامه تدریس در دانشگاه بازداشته شده بودند، با ایمان به این واقعیت که اگر در دانشگاه نمی‌توانند دانش و آموخته‌های آکادمیک خود را به جوانان با استعداد کشور بیاموزند ولی می‌توانند از این دانش و تجربه در پروژه‌های فنی و اجرایی کشور برای رشد و تعالی و آبادانی آن به طور عملی استفاده کرده و دانشگاه نوین دیگری بر پا سازند. ایشان با این فکر، شرکتی مهندسی را در زمینه‌ی اجرای پروژه‌های ساختمانی و تآسیساتی پایه گذاری نمودند و نام آن را یاد گذاشتند که مخفف و نشانه‌ای بود از یازده استاد دانشگاهی که بنیان‌گذاران آن بودند. این یازده استاد دانشگاه عبارت بودند از:

1- مهندس انتظام 2- مهندس مهدی بازرگان 3- دکتر بیژن 4- دکتر کمال‌الدین جناب 5- مهندس عبدالحسین خلیلی 6- دکتر یدالله سحابی 7- دکتر رحیم عابدی 8- مهندس منصور عطایی
9- دکتر محمد قریب 10- دکتر میربابایی 11- دکتر نعمت‌اللهی

هفت تن از بنیانگذاران شرکت یاد. به ترتیب از راست: مهندس انتظام، دکتر سحابی، دکتر عابدی، دکتر جناب، مهندس بازرگان، مهندس خلیلی، دکتر قریب در سال 1350 در باغ مهندس خلیلی

صافیاد

موسسین شرکت صنعتی صافیاد

شرکت یاد از اوان تآسیس پروژه‌های متعددی را با مدیریت مهندس بازرگان به اجرا در آورد و مرکز و ملجأی شد برای جذب مهندسان و فارغ‌ التحصیلان رشته‌های فنی و مهندسی و شکوفایی استعدادهای ایشان.از اولین کارهای این شرکت می‌توان به راه اندازی سیستم موتورخانه‌ی مرکزی دانشگاه تهران اشاره کرد که در آن با ابتکار مهندس بازرگان از برج قدیمی و بلااستفاده‌ی دانشکده فنی دانشگاه تهران به عنوان برج خنک کن استفاده شده بود.

فعالیت‌های شرکت یاد در دهه‌ی 30 گسترش و در دهه‌ی 40 ادامه یافت. دهه‌ی 40 شمسی مقارن با افزایش تقاضا برای سیستم‌ها و تجهیزات تهویه مطبوع و تأ سیسات بود که‌ تا آن زمان عمدتاً از آمریکا یا کشورهای اروپایی وارد می‌گردید. در آن زمان با افزایش فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی و تجربیات اجرایی و افزایش درآمد ایشان زمینه برای سرمایه‌گذاری در تولید صنعتی این سیستم‌ها آماده می‌شد و به همین مناسبت به پیشنهاد آقای مهندس ستوده، از اساتید دانشکده‌ی فنی و مدیر عامل شرکت سافایر، دو شرکت یاد و سافایر اقدام به تأسیس شرکت تولیدی جدیدی کردند که به خاطر مشارکت این دو شرکت، سافیاد نام‌گذاری شد. نام این شرکت از سال 1363 به صافیاد تغییر کرد.
از حدود سال 1370 با توجه به کمبود فضا، تأسیسات و امکانات تولید در کارخانه و تسهیلاتی که دولت برای انتقال کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی به شهرک‌های صنعتی قایل می‌شد مطالعه‌ی توجیهی انتقال کارخانه‌ی شرکت به شهرک صنعتی شمس‌آباد به انجام رسید و اقدامات اجرایی کار به عمل آمد و قطعه زمینی به مساحت 30100 مترمربع در این شهرک خریداری گردید. در تابستان 1373 کلنگ احداث کارخانه‌ی جدید صافیاد زده شد و برنامه‌ی ساخت ابنیه و تآسیسات و خرید و تهیه‌ی ماشین‌آلات آن تهیه به انجام رسید و نهایتاً کارخانه‌ی شرکت صافیاد در سال 1380 به محل جدید منتقل گردید.

تحقیق و توسعه
شرکت صافیاد به عنوان یک شرکت نوآور و پیشرو در صنعت تآسیسات شناخته می‌شود و همواره تلاش نموده است با ارائه‌ی ابتکارات صنعتی راه حل‌های نوینی را برای بهبود و توسعه‌ی رفاه حال هم‌وطنان خود ایجاد نماید. به همین منظور از اولین اقدامات شرکت صافیاد تآسیس و تدارک آزمایشگاهی بود که در بخشی از کارخانه ایجاد گردید و در آن ضمن آزمون‌های کنترل کیفیت محصولات و اجزای آن، تحقیقات و آزمایش‌های متعددی نیز بر روی نمونه‌های ساخته شده بر اساس نوآوری‌های مرحوم بازرگان به انجام می‌رسید.

محصولات اولیه صافیاد
محصولات صافیاد با توجه به شرایط اقلیمی و اقتصادی ایران طراحی و ساخته می‌شد. صافیاد به منظور تأمین رضایت کامل مشتریان خود با ایشان و یا مهندسین مشاوری که برای ایشان کار می‌کردند همکاری لازم را به عمل می‌آورد و تضمین محصولات و سرویس منظم دستگاه‌های فروخته شده را به عهده می‌گرفت.
محصولات اولیه صافیاد شامل زنت (دستگاه تهویه مطبوع مخصوص صافیاد)، دیگ فولادی، یونیت هیتر، برج خنک‌کن، آبگرمکن‌های مخزنی و تبادلی، منبع انبساط، مخازن سوخت، کنوکتور دیواری، جعبه لوله‌های پره‌دار، مخازن تحت فشار برای بخار یا هوای متراکم و گازها بود.

مدیریت و مدیران صافیاد
اولین مدیر عامل صافیاد مرحوم مهندس بازرگان بود. ایشان علاوه بر سمت مدیرعاملی مسئولیت دفتر فنی صافیاد و ارائه طرح‌ها و محصولات جدید را نیز برعهده داشتند و این نقش را مستمراً تا آخرین روزها و ساعات عمر خویش به خوبی ایفا نمودند. با وقوع انقلاب و قبول سمت نخست‌وزیری از سوی مهندس بازرگان، آقای مهندس انتظام که از سهام‌داران شرکت و از یازده استاد دانشگاه بنیان‌گذاران شرکت بودند مدیریت عاملی شرکت را برعهده گرفته و مهندس بازرگان در سمت ریاست هیئت مدیره تا سال 1373 که رحلت نمودند باقی ماندند. آقای مهندس انتظام نیز در سال 1368 فوت نمودند و از آن پس، پست مدیر عاملی بر عهده آقای مهندس مهدمینا قرار گرفت. ایشان تا سال 1379 در این سمت باقی بودند.

در سال 1386 با پیوستن گروه وایا، متشکل از شرکت سمندیس مجری پایه یکم پروژه‌های مختلف تأسیساتی و ساختمانی و شرکت مهندس مشاور هیرگان انرژی، فعال پر سابقه در طراحی و نظارت بر اجرای پروژه‌های صنعتی در زمینه‌ی توسعه‌ی بخش نفت و گاز و پتروشیمی، قراردادی برای خرید 45 درصد از سهام صافیاد منعقد و به این ترتیب علاوه بر افزایش سرمایه‌، زمینه برای نفوذ تازه در بازار تأسیسات خانگی و صنعتی ایجاد گردید.در حال حاضر تیم مدیریتی شرکت ترکیبی از سهام‌داران قدیمی و سهام‌داران جدید می‌باشد که به صورت یک سیستم واحد مشغول انجام وظیفه می‌باشد.

اینک شرکت صافیاد پس از 45 سال تلاش، فعالیت و تولید و پس از گذراندن یک دوره‌ی بحرانی و خطرناک مجدداً با همت مدیران آن در مسیر رشد و توسعه وتعالی قرار گرفته است. به خصوص در سال 90 برنامه‌راهبردی شرکت، به عنوان ابزاری که شرکت را در جهت تحقق آرمان‌های متعالی آن قرار می‌دهد تهیه و تنظیم گردیده است. صافیاد از طریق این برنامه‌ی راهبردی قصد دارد در صنعت تأسیسات و تجهیزات حرارتی و برودتی، تبدیل به تولید کننده‌ی اول کشور با توانایی صدور کالا و خدمات به کشورهای منطقه گردد.

محصولات تولیدی :

انواع برج خنک کننده

چیلر

یونیت هیتر

هواساز

زنت

سابقه کاری 52 سال

http://www.saphyad.com

template-left

درباره غرفه

محصولات

هیچ محصولی در این غرفه وجود ندارد

کاتالوگ‌ها


معرفی دانلود کاتالوگ
رزومه کامل دانلود کاتالوگ
کاتالوگ محصولات زنت دانلود کاتالوگ
کاتالوگ هواساز صافیاد دانلود کاتالوگ

اطلاعات تماس


تلفن 02166704158-9
آدرس تهران خیابان انقلاب چهار راه کالج خیابان حافظ خیابان غزالی پلاک 9
ایمیل info@saphyad.com
اینستاگرام saphyad_co

درباره هفتواد

شركت نمایشگاه‌ها و همایش‌های هفتواد در تاریخ 31 تیر ماه 1386 تحت شماره 8164 در اداره ثبت شركت‌های استان كرمان به ثبت رسیده است

آدرس : کرمان خیابان امام جمعه کوچه شماره 5 پلاک 14/1

تلفن : 03432472991

طراحی و توسعه توسط پدیدار